Nägemine 40. eluaastatel
4. Oct 2017
Vanus toob enamike jaoks kaasa muutused nägemises. 40. aastates avastad, et käed jäävad n.ö lühikeseks ehk lugemiseks on vaja lükata tekst endast kaugemale. Kaasneb ka pinge silmades, nende väsimine ja kuivus.

Vanusest tingitud nägemise halvenemine ehk presbüoopia on normaalne protsess, mida põhjustavad muutused silmaläätses. Umbes 40. eluaastast kaotab lääts oma elastsust ja
lähinägemine kaotab teravust. Hiljem võib tekkida prillivajadus ka kaugele vaatamiseks. Oma esimesi lugemisprille karta ei maksa. Pealegi, nende ostuga viivitamine silmi paremaks ei treeni, küll aga kannatab elukvaliteet.

Ka esimesi prille tasub tellida optikakauplusest, enamikus on võimalused nägemise kontrollimiseks ja retsepti määramiseks. Esmases nägemiskontrollis tehakse selgeks, kas vaja
on ainult lugemisprille/arvutiprille või tuleks prille kanda püsivalt. Mõõta tasub ka silmarõhku, mille kõrvalekalle normist võib viidata mõnele silmahaigusele.

Vanusest tingitud nägemishäire korral ei pruugi ühe prillitugevusega igale kaugusele näha. Õnneks on tänapäeval klaase, mis seda kompenseerivad. Pakutakse kontoriklaase, milles on
kaks vaatamisala (näeb nii arvutit kui ka lugeda), ning progresseeruvaid klaase ehk ühte klaasi on pandud kolm vaatamisala (näeb kaugele, arvutisse ja lugeda).

Kuigi esimeste prillide ostja suhtub suurema huviga raamidesse, on kvaliteetsed ja kandjale sobivad kvaliteetsed klaasid prillide kõige tähtsam ja kallim osa. Just seepärast tasub minna silmi kontrollima Pere Optika poodidesse, kus kõikidel Hoya klaasidel on praegu kuni 50% allahindlust.

Vanusest tingitud nägemishäiretega kaasneb tihti ka kuiva silma sündroom, mille tulemusena võid kogeda nö liiva tunnet silmades.

Selle vastu leiad abi näiteks:

Kasutades silmatilkasid

Tarbides piisavalt Omega-3 rasvhappeid

Tarbides piisavalt vett

Pilgutades silmi korrektsemalt

Oktoobris on Pere Optika kauplustes Jaapani tootja Hoya prilliklaasidele kampaaniapakkumine kaks klaasi ühe hinnaga. Lisaks kõik prilliklaasid kuni 50% soodsamad.

Registreeru nägemiskontrolli