Fotokroomsete klaaside võimalused

Sellist klaaside omadust oma tooni muuta nimetatakse fotokroomsuseks. Fotokroomsus on võimalik tänu klaasi paigaldatud spetsiaalsetele molekulidele, mis reageerivad UV-kiirgusele ja muudavad oma molekulaarset struktuuri. Struktuuri muutes muutub klaas tumedaks. Tänapäevastes klaasides taastavad UV-kiirguse kadudes molekulid oma algse kuju täielikult, seega võib fotokroomset omadust kasutada lugematu arv kordi, ilma et see efekt väheneks või oma võimet kaotaks. 

Fotokroomseid prilliklaase on kahte sorti – Transitions ja Transitions Xtractive klaasid. Tavalised Transitions klaasid on sisetingimustes täiesti selged ja välistingimustes sobiva tumedusega. Sellised klaasid aga ei tumene autos, kuna enamike autode esiklaas filtreerib UV-kiirguse, mida Transitions klaas tumenemiseks vajab. 

Kes soovib ka autos tumenevaid prilliklaase, nendele soovitame Transitions Xtractive klaase. Antud klaasid tumenevad autos kuni 50%, õues kuni 88% ehk on tumedamad kui Transitions klaasid, kuid sisetingimustes on kerge 18% jääktoon, mis nägemist ei sega ja sobib eriti hästi valgustundlikele silmadele. Mõlemad klaasitüübid kaitsevad 100% UVA-ja UVB-kiirguse eest. 

Fotokroomklaasid on valikus pea kõigi klaasidisainide puhul (sh progressiivid) ja peamisteks värvivariantideks on tumehall, pruun ja tumeroheline. Pruun klaasitoon tõstab kontrastsust ja tõstab nägemisteravust, hall klaas vähendab veidi värvide erksust ja sobivaim ereda päikesega tingimuste jaoks. Roheline klaas jätab värvid kõige neutraalsemaks ja sobib üldjuhul kõigile. Toone võib valida ka vastavalt tegevusele, nt golfimänguks sobivad kõige paremini kollakad ja pruunikad toonid. Lisaks on võimalus valida veel uudsete värvitoonide Transitions Style vahel, mille valikusse kuulub Sapphire, Amethyst, Emerald ja Amber toonid. 

Teatud klaaside puhul on peale erivärvide, Transitions ja Transitions Xtractive puhul võimalus tellida fotokroomne klaas koos peegelkattega. Sellise toote nimetus on Flash to Mirror ja sobib inimesele, kes soovib stiilset ja efektset prilli, mis oleks samas ka praktiline. Tutvu lähemalt fotokroomsete klaasidega meie kauplustes!