Kui probleemiks kuiv silm
19. Oct 2019
Kuivad silmad – ebamugav ja levinud tervisehäire

Tänapäeval kannatab hulk inimesi kuivade silmade vaevuse käes. See probleem on eriti levinud üle 50 aastaste inimeste seas. Varasemalt kannatasid silmade kuivuse all peamiselt keskealised naised, kuid tänapäeval puudutab see probleem juba ka mehi ja nooremaid inimesi. Kontaktläätsede kasutajad tunnevad sageli, et kontaktläätsede kasutamine suurendab silmade kuivustunnet.

Kui silma pinna limaskestade niisutamine ei toimi korralikult, muutuvad silmad kuivuse suhtes haavatavaks. Selle põhjuseks on liiga väikene kogus pisaravedelikku ja/või probleemid selle kvaliteedi ja koostisega. Sarvkest võib kuivamise tõttu ebaühtlaseks muutuda. Sellisel juhul peegeldub valgus silma pinnalt tagasi ebaühtlaselt. Nii võivad kuivad silmad põhjustada ka ebaregulaarsust silmade võimes valgust murda ja pimedas näha, suurendades ühtlasi silmade tundlikkust valguse suhtes.

 

 

Kuivade silmade põhjuseid peab uurima.

Kogenud Pere Optika optometristid on saanud parima väljaõppe tunnustatud Soome spetsialistilt.Aija Hirsimäki.

Silmauuringu käigus kasutatakse mikroskoop kaamerat ja Oculus Keratographi, millega uuritakse silma. Lisaks mõõdame pisaravedeliku koguse.

Kui silma kuivamise põhjused on välja selgitatud, on lihtsam valida selle jaoks sobiv ravi. Lisaks tilkadele võivad raviprotseduurid hõlmata näiteks näärmete valguse ja soojuse komplekset protseduuri, silmalaugude hooldust, Kuiva Silma Omegat jne. Seda kõike on nüüd võimalik saada Pere Optika uuest kuiva silma kabinetist. Oleme soetanud Jaapani firma TOPCON uusimad diagnostika ning raviseadmed, millega saame anda veelgi täpsema ja kvaliteetsema tulemuse kuiva silma hoolduseks.

Kui tunnete, et teie silmad on kuivad ja kipitavad, tulge uurige oma silmi. Uuringu tulemustele toetudes saame koostada just Teie vajadusi arvestava silmade hoolduse.

Pere Optika kutsub Sind kuiva silma uuringutele!  Olete oodatud ESMASPÄEVAL, TEISIPÄEVAL ja KOLMAPÄEVAL Stock Optika kauplusesse Tartu mnt.18, Tallinnas (Stockmanni vastas).

 

Registreerimiseks helista telefonil 6620240 või saada e-kiri stock@pereoptika.ee. Uuringu hind on 20€

Kuivade silmade sümptomid

Kuivade silmadega kaasneb hulgaliselt sümptomeid. Silmad võivad toota kuivuse tõttu liigset niiskust, kui pisaravedeliku kvaliteet on kehv. Hommikuti võib silmades olla hõõrumistunne ja halvimal juhul võib pelgalt silmade avamine olla valulik. Silmade punetus, kipitamine ja punetamine, nagu seal oleks puru, on kuivade silmade sümptomid. Ühtlasi on üks levinumaid sümptomeid nägemisteravuse kõikumine. Hommikul ja päeval on nägemisteravus hea, kuid õhtuks silmad väsivad ja nägemine tundub hägune, näiteks televiisorit vaadates. Niisugusel juhul on silma pinna limaskest päeva jooksul kuivanud ja selle niisutus ei ole olnud piisav. Sage silmade pilgutamine on samuti märk kuivusest.

Midagi lähedalt vaadates pilgutab inimene silmi harvem kui kaugemale vaadates. Seetõttu süvenevad kuivade silmade sümptomid fikseeritud arvutiekraani või muude esemete vaatamisel ja sagedasel telefoni või tahvelarvuti kasutamisel. Lisaks süvendavad sümptomeid kuiv siseõhk ning külm ja tuuline ilm. Pisaravedeliku kvaliteeti võivad halvemaks muuta erinevad dieedid, tasakaalustamata toitumine ja muud faktorid.

Kuiva Silma Omega

Kuiva Silma Omega on toidulisand, mis sisaldab orgaanilist astelpajuõli, mustikaekstraktist pärinevat antotsüamiini ja B2 vitamiini. Astelpajuõli sisaldab omega-7 ja haruldast palmitoleiinhapet (õli sisaldab ka omega-3,-6 ja -9 rasvhappeid, fütosteroole, samuti karotenoide ja tokoferoole, mkida teatakse antioksüdantidena) ja seda on palju uuritud erinevates maailma paikades. Soome teadlased on samuti viinud läbi uuringuid, mis käsitlevad astelpajuõli mõju silmade kuivusele. Astelpajuõli toetab kuivade silmade limaskestade tööd. See toode on mõeldud tervetele inimestele, kes kannatavad kuivade silmade sümptomite all.

 

Soovitav on alustada nelja kapsli Kuiva Silma Omega võtmisega päevas ligikaudu ühe kuu jooksul (2 hommikul ja 2 õhtul). Hiljem säilitusannusena kaks kapslit päevas.

Kuiva Silma Omega tootes on kasutatud orgaanilise astelpaju ja põhjamaise mustika antotsüaniine.

 

Toote kasutamise piirangud.

On avastatud, et omega-7 rasvhapped vedeldavad verd, nii et inimene, kes tarvitab antikoagulantravimit, peab enne selle toote võtmist pidama nõu oma arstiga. Samuti ei soovitata tarvitada omega-7 või omega-3 tooteid vähemalt üks kuu enne operatsiooni. Seda toodet ei soovitata kasutada inimestel, kelle on probleeme vere hüübimisega. Lisaks tuleb pidada nõu arstiga enne toote tarvitusele võtmist, kui tarvitate palju erinevaid ravimeid.

 

KUIVA SILMA OMEGA KUIVADELE SILMADELE

Sisaldab vastavalt pakendile 60 või 120 kapslit.

Koostis: orgaaniline astelpajuõli, mustikaekstrakt, vitamiin B2, želatiin, glütserool.

Soovitatud päevane kogus: esimesel kuul soovitame võtta 4 kapslit päevas (2 hommikul 2 õhtul). Edaspidi 2 kapslit päevas. Mitte ületada soovitatud päevast annust. Mitte kasutada mitmekesise toitumise asendajana. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Ei ole soovitatud kasutada inimestel, kellel probleeme vere hüübimisega.

Valmistaja: EyeOmega OY / Narva mnt. 5

Loe Kuiva Sima uuringust lähemalt

Registreeri Kuiva Silma Uuirngule SIIN

 

Kuiva Silma Omega kapslid müügil kõikides Pere Optika kauplustes.

Endale lähima kaupluse leiad SIIT

Registreeru nägemiskontrolli