Menicon
29. Mar 2019
Menicon on Jaapani ettevõte, kes on tootnud kontaktläätsi juba 68 aastat ja tänaseks esindatud rohkem kui 80 riigis üle maailma.

 

Menicon on ainuke tootja, kel on läätsetootmiseks kõik olemas, alates laboritest, kes töötavad välja materjali, disaini kuni tehasteni, kes nad valmis teevad. Meniconi jaoks on olulised kõrged kvaliteedistandardid ja turvalisus, mida ka kontaktläätsede tootmisel järgitakse. Jaapani kõrgtehnoloogia ettevõttena saab Menicon kasutada parimaid võimalusi uuenduste loomiseks. Tema tehnoloogia suudab tänapäeval populaarseimat silikonhüdrogeeli läätsematerjali molekule siduda nii, et ei peaks tegema kompromisse hapniku läbilaskvuse ja niiskuse säilitamise vahel. Lisaks kasutab ta nanotehnoloogiat, et läätsekandmise mugavusele anda uus standard. Tema tootevalikus on olemas nii ühepäevased (Miru Flat Pack, Miru UpSide), kahenädalased (Premio), kuuajalised (Miru monthly) kui ka kolmekuulised (Indivisual) pehmed läätsed. Lisaks toodab Menicon ka kõvasid konaktläätsi, mida vajavad inimesed, kes ei saa kanda pehmeid läätsi või kelle nägemise ootustele vastab paremini kõvast materjalist lääts. Innovatiivsetes pakendites ühepäevased kontaktläätsed Miru Flat Pack aja Miru UpSide on valmistatud inimestele, kes soovivad pakkuda oma silmadele parimat (loe lisaks*1). Miru Flat Pack eeliseks on materjal, mille molekulid suudavad endaga siduda viis korda rohkem vett kui nn traditsionaalne lääts. Lisaks on sel disain, mis vähendab hämaras valguse hajumist (valgusallikate ümber halod, peegeldused), see omakorda parandab kontrasti. Nagu Miru Flat Pack tootenimi vihjab, on need ühepäevased läätsed unikaalses eriti õhukeses pakendis, mis on kõigest 1 mm. Pakendi idee pole ainult selles, et nad kaasas kandes vähem ruumi võtaks vaid pigem selles, et kandjal oleks hügieenilisem ja lihtsam neid pakendist võtta ja nii, et lääts on kohe õigetpidi ning kiirelt valmis silmapanekuks.

Ka Miru UpSide läätsede tootenimi on sündinud tema pakendi kujust. Lääts on pakendis nö tagurpidi, aga hoopis selleks, et neid kiirelt õigetpidi silma saaks panna. Lisaks pakendile on oluline erinevus läätsematerjalis, nimelt on Miru UpSide läätsed silikonhüdrogeelist, võimaldades silmale rohkem hapnikku, mis on vajalik kui läätsi kantakse pikka päeva või kui on tegemist suurte tugevustega. Vahel on silmade suurenenud hapniku vajadus ka varasemast läätsede ülekandmisest, puudulikust hooldusest või läätsedega magamisest. Silikonhüdrogeel pole iseenesest uus materjal, aga ka silikonhüdrogeelist läätsed erinevad (hapniku läbilaskvuse võime jm poolest) ja nende parimate omaduste välja toomiseks kasutatakse erinevaid tehnoloogiaid. Meniconi kõrgtehnoloogia võimaldab luua väga kõrge hapniku läbilaskvusega silikoonühendi, mis säilitab niiskuse. Lisaks nn NanoGloss Pro nanotehnoloogial viimistletud Miru UpSide läätsepind annab hea optilise kvaliteedi, märguvuse ja mugavustunde.

Menicon kahenädalased läätsed Premio on on hea laternatiiv neile, kes soovivad säästa silmi (loe lisaks*2) kuuajalistest läätsedest, aga samas ei raatsi osta ühepäevaseid läätsi. Ka need läätsed on silikonhüdrogeelist, mis võimaldavad silmadel nö rohkem hingata. Kahenädalasele läätsele ei jõua koguneda nii palju pisaravedeliku jääke ja ta niiskussäilivus on veelgi parem. Silikonhüdrogeelist kuuajalised Miru läätsed on ühed paremini hapniku läbilaskvad läätsed ja mõeldud neile, kes kannavad sagedasti läätsi ja hoolitsevad nende eest vastavalt ettekirjutustele, et läätse head omadused kestaks ja silmade tervis poleks kompromiteeritud. Selles tootegrupis on olemas läätsed sfäärilise, silindrikorrektsiooniga kui ka lähilisa vajavatele inimestele (erinevate tugevuste vajadus kaugele ja lähedale).

Indivisual läätsede eripära on sisuliselt nende valmistamine vastavalt iga konkreetse inimese silma mõõtude järgi. Mitte alati ei saa kõik inimesed kasutada või rahulolu standardlahendustest ja seetõttu võimaldab Menicon tellida läätsed vastavalt soovile. Optometrist aitab kindlaks teha sobivad parameetrid ja oskab soovitada, millist tüüpi Meniconi lääts sobib just sulle. 1* Ühepäevased kontaktläätsed on silmade jaoks parim valik, sest igapäev, mil vaja läätsi kanda on nad uued ja puhtad. Paratamatult, mida pikemaajlised läätsed seda rohkem ladestub neile mustust, pisaravedeliku komponente, mis omakorda valguse ja kuivuse tõttu kinnituvad läätsele jäädavalt. Ka väga hoolika hoolduse juures siiski läätsed määrduvad ja võivad enne aegumist juba tekitada ebamugavust või lühemat päevast kandmise aega. Mida mustem lääts, seda rohkem nö lõhub pisaravedeliku kihti, mis tekitab kuivust ja vähendab nägemisteravust ning kandmismugavust. Korduva läätse kasutamisel võivad tekkida käsitsemisel mikrokriimud, kuhu mustusel ja mikroobidel on lihtne kinnituda. Komplikatsioonide risk tõuseb, mida rohkem mööndusi hoolduses teha. Ja hooldamine ei tähenda ainult nende läätsevedelikuga täidetud konteinerisse panekut, vaid kui hoolikalt pestakse enne käsitsemist käsi, kas teostatakse iga kasutuskorra järel läätsede mehhaanilist pesu, loputamist, konteineri pesemist, kuivatamist, õigeagset vahetamist jne. 2* Kahenädalased läätsed on hea alternatiiv ühepäevastele või kuuajalistele läätsedele. Nende soetamise kulu pole nii suur kui ühepäevased läätsed, aga samas nendele ei jõua koguneda nii palju mustust, pisaravedeliku komponente kui kuuajaliste puhul ja seda eriti juhul kui on teada, et nende hooldamise juures tehakse mööndusi.

 

TÄIDA ALLOLEV VORM JA REGISTREERU NÄGEMISKONTROLLI:

Registreeru nägemiskontrolli