Tommy Hilfigeri prilliraamidega sinise valguse kaitsega prilliklaasid tasuta

Kaitse oma silmi! Osta Tommy Hillfigeri prilliraamid ja saad parimad sinise valguse kaitsega prilliklaasid tasuta!

 

Ostes Tommy Hilfigeri prilliraamid, saad parimad sinise valguse kaitsega klaasid tasuta!

Hinnavõit 100 eurot!
Pere Optika on  Tommy Hilfigeri ametlik edasimüüja.

Tule tutvu uue kollektsiooni ja valikuga Pere Optikas!

*(ühevaatelised+/-6 Cyl +2ni õhendusega 1.6)

Mis on sinine valgus?

Sinine valgus on osa meid ümbritsevast valgusest, mis silma igapäevaselt jõuab. Kuid sinisel valgusel on meie silmale negatiivne mõju, mida tasub vältida. Sinine valgus võib kahjustada nägemiseks vajalike rakke meie silmapõhjades.

 

Siniseks valguseks loetakse valguskiiri vahemikus 380nm – 460nm ja sinna alla kuulub lisaks sinisele ka violetne ja indigo valgus. Sinist valgust on kõikjal ja tal ei ole ainult kahjulik mõju, näiteks reguleerib sinine valgus meie bioloogilist kella ja ergutab meie organismi. Kahjuks ümbritseb meid tänapäeval palju ekraane, millega puututakse praegusest eriolukorrast tingitud koduõpe või kodukontori raames eriti palju kokku. Digiekraanidest eraldub palju sinist valgust, mis ergutab meid ka ajal, mil seda vaja ei ole, näiteks õhtuti. Selle tõttu soovitataksegi vähemalt tund enne magamaminekut ekraanid kinni panna. Kuid sinise valguse ergutav mõju ei ole veel kõige hullem.

Sinisel valgusel on võime jõuda meie silmapõhja rakkudeni ja neid potentsiaalselt kahjustada. On leitud seos sinise valguse ja võimaliku pimedust põhjustava silmahaiguse maakula degeneratsiooni (AMD) vahel. AMD on haigus, mille käigus hävivad nägemiseks vajalikud rakud silmapõhjas. Kuigi AMD tekkel mängivad peamist rolli vanus ja geneetiline eelsoodumus, siis sinine valgus vallandab silmapõhja rakkudes reaktsioone, mis aitavad AMD tekkele kaasa. Tasub teada, et maakula degeneratsioonil ei ole ravi ja silmas toimuv rakkude kahjustumine on pöördumatu. 

Õnneks on tänapäeval saadaval prilliklaasid, mis blokeerivad edukalt sinise valguse. Valikus on klaasid, mille puhul blokeerib sinist valgust klaasimaterjal ise ja klaasid, mille puhul on klaasil sinist valgust blokeeriv peegeldusvastane kate. Sinise valguse kaitsega klaase on võimalik saada iga klaasitüübi puhul ja ka ilma optilise tugevuseta. Kõige olulisem on sinise valguse kaitsega klaase kanda koolilastel, arvutiga töötajatel, üle 50-aastastel inimestel ja AMD riskigruppi kuuluvatel inimestel.

Registreeri nägemiskontrolli kaupluses:

Registreeru nägemiskontrolli