Nägemiskontroll

Sinu silmade heaolu on meie siht!

Mis on nägemiskontroll?

Nägemiskontroll ehk rahvakeeles silmakontroll on uuring, mille käigus hinnatakse Sinu nägemist, määratakse vajadusel prillid ja soovitatakse Sulle sobivaid prilliklaase. Lisaks nõustatakse Sulle silmade kuivuse, tervishoiu ja tööergonoomika osas.

Pere Optika kauplustes teostavad nägemiskontrolle kogemustega optometristid ja silmaarstid. Optometristid on nägemise uurimise spetsialistid, kes on saanud vastava väljaõppe optomeetria erialal. Optometristi poole tasub pöörduda kõikide nägemisprobleemidega, silmade kuivuse probleemidega ja kontaktläätsede soovidega. Optometrist teostab nägemiskontrolli koos prilliretsepti väljastusega alates 12. eluaastast. Esmasesse nägemiskontrolli koos koolieelse nägemistõendiga oodatakse lapsi alates 6. eluaastast. Põletike, silmahaiguste ja muude silmatervise muredega tasub pöörduda silmaarsti ehk oftalmoloogi või perearsti poole. Kiireloomuliste probleemidega palume pöörduda EMOsse. Kui Sa ei tea, kelle juurde Sa pöörduma peaksid, siis soovitame tulla optometristi vastuvõtule, kes Sind vajadusel edasi suunab.

Soovitame silmi kontrollimas käia iga kahe aasta tagant (laste puhul ühe aasta tagant). Me saame Sind abistada oma silmade tervise eest hoolitsemises, aga esimese sammu väärt silmanägemise suunas saad Sa ise astuda.

Nägemiskontrolliks varu aega 30 minutit. Nägemiskontrolli palume tulla tervena ja puhanuna. Täpsema tulemuse saamiseks tuleks kontaktäätsed silmas eemaldada vähemalt 4 tundi enne nägemiskontrolli. Võimalusel palume kaasa võtta eelmised prillid või nende ostu andmed/retsepti.

Just Sinu silmadele

Pere Optika osavad optometristid teostavad nägemiskontrolle ja määravad kontaktläätsesid.
Nägemiskontrolliks kasutame tipptasemel ja silmade eripära kõiki peensusi kontrollivat tehnikat. Pakume sulle professionaalset nägemisuuringu teenust ja soovitame spetsiifiliselt Sinu silmadele sobivaid optika lahendusi.

Kuidas nägemiskontrolliks valmistuda?

  • Broneeri aeg nägemiskontrolli Sulle lähimas Pere Optikas.
  • Juhul kui oled juba prillikandja, siis võta kaasa kasutusel olevad prillid või viimane prilliretsept/ostukviitung.
  • Juhul kui kannad igapäevaselt kontaktläätsi, siis palume Sul neid vähemalt neli tundi enne nägemiskontrolli mitte kanda.
  • Proovi enne nägemiskontrolli tulekut korralikult välja puhata ja end haigustest terveks ravida. Sel moel saab Sinu prilliretsept kõige täpsem.
  • Arvesta nägemiskontrolliks ca 15-30 minutit, sest lisaks silmade kontrollimisele antakse Sulle ka lühike konsultatsioon, kuidas oma silmade ja prillide eest kõige tõhusamalt hoolt kanda.
  • Pere Optika optometristid hindavad laste nägemist alates 6.eluaastast ja vajadusel suunavad prilliretsepti väljastuse tarbeks silmaarstile edasi.