Väsimusvastased prilliklaasid
28. Apr 2020
Tänapäeval viibitakse tavapärasest enam arvutikuvarite, sülearvutite ja nutitelefonide seltsis. Selline elustiil aga koormab ja väsitab nägemist. Õnneks on välja töötatud prilliklaasid, mis toetavad silmi ja aitavad neil paremini suurenenud koormusega hakkama saada. 

 

Meie silmadel on võime vaadata erinevatele kaugustele. Seda nimetatakse akommodatsiooniks. Akommodatsiooni käigus muudab silmas olev lääts tsiliaarlihaste abil oma kuju, mis tagab terava pildi lähedal asuvatest objektidest. Kui kaugele vaatamise puhul on silmalääts lame ja tsiliaarlihased lõdvestunud, siis lähedale vaatamise puhul on silmalääts kumer ja tsiliaarlihased pinges.

 

 

Sellist pinget on lihastel raske pikalt säilitada ja selle tõttu silmad lähedale nt arvutiekraani vaadates väsivadki. Selline pikaajaline lähedale fokusseerimine võib tekitada väsimust, silmade sügelust ja kuivust, ajutist hägust nägemist ja peavalusid. 

Isegi puhkepause tehes ei ole meie silmad ette nähtud päev läbi lähedale vaatama. Nagu iga lihas, väsib ka tsiliaarlihas ja võib minna lõpuks ülepingesse ehk spasmi. Tsiliaarlihase spasmi puhul ei suuda tsiliaarlihased end enam kaugele vaatamise puhuks piisavalt lõdvaks lasta ja selle tõttu on ka kaugele nägemine udune. Õnneks taastub selge nägemine piisava puhkusega, kuid tänapäevane elustiil ja elukorraldus ei pruugi silmadele vajalikku puhkust võimaldada.

Selleks et silmi toetada ja väsimust ennetada, on mõeldud välja väsimusvastased prilliklaasid. Antud prilliklaasidesse on paigaldatud klaasi alaossa nähtamatu väike “+” tugevus ( +0,4D kuni +1,25D) silmade toetamiseks. Selline prilliklaas sobib ka neile, kellel muidu prillitugevus puudub, kuid silmad on peale tööpäeva tihti väsinud ja pinges.


Klaasis olev väike tugevus toetab silma suure koormuse puhul ja aitab paremini lähedale vaadata. Samas ei tee ta silma eest kogu tööd ära ega muuda silmi laisemaks. Väsimusvastased prilliklaasid on mõeldud õpilastele, nutitelefonide kasutajatele, kontoritöötajatele ja 40-dates inimestele, kes vajavad esmast lugemisprilli. Uuri lähemalt väsimusvastaste prilliklaaside kohta Pere Optika kauplustest!

Registreeru nägemiskontrolli