Teeme head!

Toeta Eesti lasterikaste perede silmade tervist ja anna oma panus heategevuslikku fondi “Silmad on südame aken”!

Teeme koos head!

Igalt Sinu sooritatud ostult Pere Optika prillipoodides koguneb 10 senti lasterikaste perede noorte liikmete silmanägemise toetuseks. “Silmad on südame aken” on Pere Optika ja Eesti Lasterikaste Perede Liidu koostöös algatatud fond, millega igaüks saab kaasa aidata paljulapseliste perede noorte liikmete silmanägemise hoidmisele. Esimesed lapsed, keda fondist toetati olid Kehrast pärit Jürgensonide pereliikmed: 7-aastane Roland, 15-aastane Rico ja 18-aastane Birete. Sinulgi on võimalus kaasa lüüa järgmistele perekondadele prillide soetamises! Loe altpoolt täpsemalt, mida “Silmad on südame aken” fond endast kujutab, kuidas Sinagi sellesse panustada saad ja kelleni tänu meie ühisele koostööle abi jõuab.

Silmad on südame aken

Silmad on aken meid ümbritseva maailma avastamiseks, nägemiseks, tundma õppimiseks, tunnetamiseks. Silmade abil omandame kogemusi, saame elamusi, märkame inimesi meie ümber, saame nautida looduse ilu ja avastame enese jaoks selle, mis on maailmas huvitavat ning suudame argitoimetustega adekvaatselt hakkama saada ja oma unistused täide viia. Selgelt nägevad silmad õpetavad märkama detaile, mis aitab arendada keskendumisoskust ja uudishimu, millega saab omakorda luua vundamendi, mille peale oma elu ehitada.

Silmad ja nägemine on iseenesestmõistetav täisväärtusliku elu osa, millega talletada elu ilu, infot ja mälestusi. Paraku pole kõigil inimestel nõnda vedanud, et nende nägemine püsivalt korras püsiks ja nad vajavad elu detailide paremaks märkamiseks optilisi abivahendeid. Eriti oluline on selliste abivahendite olemasolu alles kasvava organismi jaoks, kes veel õpib ennast ja maailma tundma, et tal oleks paremad võimalused teadmiste omandamiseks ja iseseisvaks arenguks. Tugev tervis on igale inimesele kingitud and, mille eest tasub pidevalt hoolt kanda. Silmade tervise eest hoolitsemine aitab meeli selgena hoida, seda enam, et lapsed omandavad 80% teadmistest visuaalsel teel.

Pere Optika tahab anda oma panuse sellesse, et kõigil lastel, kes on Eestis kooliteed alustanud, oleks võimalus seda teha muretsemata oma nägemise või silmade kontrollimise pärast. Koostöös Eesti Lasterikaste Perede Liidu ja Eesti Lions klubidega lõime head tegeva fondi “Silmad on südame aken”. Selle fondiga loodame koguda raha, et aidata panna pähe prillid lasterikaste perede kooliealistele liikmetele, kelle leibkondade jaoks on prillidele kulutatav väljaminek märkimisväärne summa igakuisest sissetulekust. Üheskoos tahame leevendada majanduslikku survet Eesti perede tervishoiule ning kinkida rohkematele lastele teravam nägemine, et neil oleks lihtsam õppimisele ja oma hobidele keskenduda. Lapsed on meie riigi tulevik.

Kuidas fond toimib?

Koostöös Eesti Lasterikaste Perede Liiduga ja Eesti Lions klubidega tahame tõsta teadlikkust silmade tervishoiu kohta ning tuua silmade eest hoolitsemine inimestele lähemale. “Silmad on südame aken” on hea tegemise projekt. Esimene osa projektist hõlmab Eesti lasterikkaid peresid, Pere Optikat ning meie kliente, kelle igalt ostult koguneb 10 senti lasterikaste perede  toetamiseks. Lapserikaste Perede Liit kogub infot perede kohta, kellel prilliabi kõige rohkem vaja läheb. Küsimustik, mille alusel prilliabi osutame, asub lehe lõpus. Prilliabi jõuab taotlejani kohe, kui prillideks vajalik summa on fondi kogunenud ja taotleja prilliretsept on Pere Optika optometristideni edastatud. Lisaks on võimalik igal ühel annetada lasterikaste perede laste toetuseks lähimat Pere Optika prillipoodi külastades. Pere Optika kingib Sulle vastutasuks “Sa oled hea” prillilapi. Teine osa “Silmad on südame aken” projektist hõlmab Eesti Lions klubisid, Pere Optika silmaarste ja nägemise kontrollimist. Nimelt soovime ühiselt tõsta teadlikkust selle kohta, kuidas igaüks oma silmade tervise eest paremini hoolitseda saab ning ühtlasi saadame Eesti koolivõrku ringlema silmaarsti, kes suurtest keskustest eemal I klassi laste nägemist kontrolliks.

Kes fondist abi saavad?

“Silmad on südame aken” on sündinud soovist arendada püüdlusi liikumaks teineteist toetava ühiskonna suunas sellises hädavajalikus valdkonnas, nagu selleks on silmade tervishoid ja optiliste teenuste pakkumine. Oma projektiga tahame aidata leida üles just need inimesed, kelle jaoks kvaliteetsete prillide eest tasutav väljaminek on väga suur osa nende eelarvest, mida nad võiksid selle asemel kasutada teistsugusteks perekondlikeks ühistegevusteks. Me tahame toetada lapsi, sest nende heaolu on kogu meie riigi paremaks ja rõõmsamaks kohaks muutumise jaoks oluline. Me tahame toetada lapsi, sest neile peab tagama parimad võimalused hariduse omandamiseks, keskendumisoskuse arendamiseks ja kõrgendatud uudishimu tekkeks elu vastu. Me tahame toetada lapsi, sest nad võivad vahel mänguhoos lõhkuda ka prillipaari või kaks aastas. Me tahame, et lastel oleks vabadus mängida ja vabadus normaalselt näha. Me tahame toetada lapsi, sest usume, et nõnda kasvavad neist abivalmid ja teistest hoolivad inimesed. Me tahame, et parim võimalik silmanägemine oleks igale Eesti lapsele kättesaadav. Me tahame õpetada lastele, kuidas oma õrnade ja arenevate silmadega ümber käia, et Eesti laste silmade tervis oleks parem. Me tahame, et silmaarsti teenus jõuaks igas Eesti punktis kooliteed alustava lapseni. Me usume, et kuskilt tuleb alustada. Alustame koos!