Hea Nägemise Kool

Kuidas leida endale või lapsele õiged prillid? Kuidas õigel ajal ära tunda nägemisprobleemid? Mis erinevus on pogresseruvatel ja tavaliselt prillidel? Pere Optika hea nägemise koolist leiad hulganisti kasulikku infot, et enda ja oma pereliikmete pilk teravana hoida.
Liitu lehe allosas uudiskirjaga ja saad esimesena teada uutest hea nägemise uudistest.

Sinise valguse prillide valimine

Kellele on mõeldud sinise valguse prillid?

Üha enam inimesi veedab suure osa oma päevast erinevate ekraanide ees - nutitelefonid, sülearvutid ja televiisorid on lahutamatu osa meie igapäevaelust. Kuid sellel ekraaniajastul võib suurel hulgal sinist valgust, mida need seadmed kiirgavad, olla negatiivne mõju meie silmadele. Üks viis selle mõju vähendamiseks on kasutada sinise valguse prille. Kuid kas need prillid sobivad kõigile? Selles artiklis uurime, millist kasu sinise valguse prillid võivad pakkuda ja kellele need võiksid olla eriti sobilikud.

Vali mugavad prillid

Kuidas valida prille, mis toetavad sinu nägemist igas olukorras?

Prillide valimine ei ole lihtsalt moeküsimus, vaid oluline osa tervise hoidmisest. Kujutle hetke, kui sa vaatad läbi akna ja maailm, mis tavaliselt avaneb selge ja värviküllasena, on äkki justkui udus. Valesti valitud prillid võivad olla justkui valed prillid sinu elu aknal, mis takistavad maailma selget nägemist. Aga kuidas ära tunda varakult nägemisprobleeme ja mille järgi valida õigeid prille?

Üllatus: minu laps vajab prille!?

Jaanika ja Arturi kogemuslugu, kus rutiinses tervisekontrollis tuli üllatus, et noormees vajab edaspidi prille.

Kuivad silmad: Sümptomid, põhjused ja tõhusad lahendused leevenduseks

Kuiv silm võib olla peidetud vaevus, mis mõjutab meist paljusid, eriti kontorikeskkonnas töötavaid inimesi. Tihti ei pöörata sellele piisavalt tähelepanu, arvates, et kuivad silmad on paratamatu osa igapäevaelust. Loe siit, kuidas Kuiva SIlma Sündroomi ära tunda ja millised on tõhusad lahendused leevenduseks.

Autojuhtide Silmad: Kuidas nägemine mõjutab ohutut sõitu ja liiklusohutust

Elame ajastul, kus autojuhtimine on lahutamatu osa meie elust. Olgu see tööle sõitmine, laste kooli viimine või sõprade külastamine, autod on hädavajalikud. Kuid kuidas aitavad prillid paremat nägemist pimedas sõites ja kui oluline on nägemine liiklusõnnetuste vältimisel? Selles artiklis uurime, kuidas nägemine ja prillid vähendavad liiklusõnnetuste riski.

Prillide ostmine internetist – kuidas see käib?

Prillide ostmine on tänapäeval lihtsam kui kunagi varem. Tänu internetile saad oma kodust lahkumata valida, proovida ja osta uusi prille. Kuid millised on peamised asjad, mida peaksid prillide tellimisel e-poest meeles pidama?

Kuiva Silma Sündroom: Täielik juhend tervete silmade hoidmiseks

Kuiva silma sündroom on üks levinud probleem, millega paljud inimesed silmitsi seisavad. See võib põhjustada mitmeid sümptomeid, sealhulgas kipitustunnet, ebamugavust ja nägemishäireid. Selles artiklis uurime kuiva silma sündroomi põhjuseid, sümptomeid ja ravi, et aidata teil oma silmade eest hoolitseda ja vältida võimalikke tüsistusi.

Millised on parimad prillid autojuhile?

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas Sinu prillid võivad mõjutada Sinu autoga sõitmise mugavust? Kui oled autojuht, siis tead, kui oluline on nägemine rooli taga. See artikkel keskendub prillidele, mida autojuhid peaksid kaaluma oma sõidukogemuse parandamiseks.

Mis on müoopia?

Põhjalik ülevaade müoopiast, millal ja miks see tekib, kuidas käituda, kui see on juba tekkinud ning millised on ravivõimalused.

Särasilmil kooli

Kuidas saame oma noorte pereliikmete silmade tervise eest hoolitseda ning millele peame mis vanuses tähelepanu pöörama? Loe lähemalt, et kuidas saata laps kooli nii, et tahvlil ja õpikus oleks kõik selge.

9 nippi, kuidas aidata lapsel prillidega harjuda

Prillide saamine on lapse jaoks suur muutus. Kuigi paljud lapsed võivad uute prillide üle rõõmsad olla, siis osad lapsed võivad nende kandmise vastu hoopis protestida. Mida siis teha?

Suvine silmade ABC

Ideaalne suvi tähendab eestlasele ikka looduses veedetud aega. Olgu see siis kodumaal või võõrsil. Kuid sageli just nagu nimme, leiavad väiksemad või suuremad õnnetused aset, kui oleme abivahenditest ja koduapteegist kaugel. Kuidas siis käituda?

kuidas valida päikeseprille

Kuidas valida päikeseprille

Päikeseprillide valimine võib olla keeruline ülesanne. Te peate mitte ainult mõtlema, milline stiil ja disain teile meeldib, vaid ka arvestama, millised prillid pakuvad teie silmadele parimat kaitset. Selles artiklis uurime, mida tuleks päikeseprillide valimisel silmas pidada.

Peamised suvise hooaja silmaprobleemid ja lahendused

Suvi on aeg, mil naudime päikest ja sooja ilma, kuid see toob kaasa ka mitmeid probleeme silmadele ja prillidele. Selles artiklis käsitleme peamisi suvise hooaja silmaprobleeme, nende lahendusi ja soovitusi, kuidas suvel oma prille hoida ning kaitsta.

Põhjalik info: Miks on vaja päikeseprille

Hoolimata sellest, et kevad tuleb igal aastal ja päikeselisi ilmu oodatakse igatsusega, võib ootamatu ja erk kevadine päike olla ebameeldivalt üllatav meie silmadele. Seda, et oma silmi tuleb päikesevalguse eest kaitsta, teab enamus inimesi. Kuid millised on erinevad päikesega kaasnevad kiirgused, mida täpsemalt päike meie silmanägemisega teeb ja kuidas silmi kaitsta?

Müoopia ravi MyoCare prilliläätsedega

Spetsiaalsete perifokaalsete prilliläätsede kandmisel võib väheneda müoopia progressiooni keskmiselt 40%. Millised need prilliläätsed on ja kuidas toimivad? MyoCare prilliläätsedel on spetsiaalne ülesehitus, mille puhul on läätse tsentis kaugnägemisele vastav tugevus ning läätse äärealadel plusstugevus mis vähendab hüperoopilist nihet.

TOTAL30 kontaktläätsed loovad tunde nagu läätse poleks silmas

TOTAL 30 on uue põlvkonna esimesed ja ainsad kuuajalised Water Gradientiga kontaktläätsed, mille uudsed tehnoloogiad parandavad oluliselt kandmismugavust.

Kuidas valida ja hooldada spordiprille?

Kuigi spordiala määrab, millised prillid kõige paremini sobivad, siis spordiprillide ostmisel on kõige olulisem valida õige materjal nii prilliläätsede kui ka raami jaoks. Näiteks olukord, kui Eesti talvele kohasel, vahel porisel, vahel jäisel – ajal metsas sörkides libastud ning kukkudes õnnetul juhul lööd näo vastu maad, siis õiged prillid kaitsevad silmi ja võiksid peale löögi […]

Tee Sinagi hea tegu ja too toredatele inimestele pühadeperioodil rõõmu!

 Hea nägemine on suurepärane kingitus Pere Optika ja Eesti Lasterikaste Perede Liidu koostöös algatud fond, Silmad on Südame Aken, toob taas suurte perede väikestele liikmetele hea nägemise. Kuigi jõulud on andmise aeg, siis väikese heateo võiks meist igaüks teha iga päev, olenemata sellest, kas on jõulud või Jaanipäev. Nii muutub meie maailm ja meid ümbritsevad […]

Eri vanuse suurimad nägemisprobleemid

Nägemisega seonduvalt kogevad eri vanuses inimesed erinevaid probleeme. Seda võib nimetada  “nägemise elukaareks”. Toome välja peamised nägemisega seotud raskused ja ettepanekuid nende vältimiseks. Väikelapseiga Väikelapseeas on kõige suuremad nägemist takistavad probleemid näiteks kasvajad, hallkae (katarakt), aga ka nn laisk silm (amblüoopia) ja kõõritamine (strabism). Lapse sünni ajaks ei ole nägemismeel lõplikult välja arenenud. Kõige kriitilisem […]

Kontaktläätsed aitavad efektiivselt nägemist korrigeerida

2020. aastal European Academy of Optometry and Opticsi (EAOO) nn sinises raamatus avaldatud andmete järgi kannab Eestis prille 20 protsenti ja läätsi 10 protsenti rahvastikust ning läätsede kandmine kogub üha populaarsust. Kuidas aga kontaktläätsi määratakse? Kontaktläätsede määramise erisus Lisaks tavapärasele nägemiskontrollile ja mikroskoobis silma esiosa tervise kontrollimisele kaardistab optometrist sarvkesta kumeruse auto-keratomeetriga, arvutab läätse baaskumeruse […]

Kuidas lugeda prilliretsepti?

Prilliklaase valides pakutakse Teile kindlasti ka peegeldusvastaseid katteid. Siin anname ülevaate erinevatest katete omadustest ja sellest, miks nad teile head on.

Fotokroomsed klaasid

Kellele sobivad fotokroomsed prilliläätsed? Päikeseprilliläätsed kaitsevad küll väljas intensiivse päikesevalguse eest, kuid on siseruumides liiga tumedad ja langetavad nägemisteravust. Fotokroomsed läätsed muudavad oma tumedust ja on mugav valik igapäevases elus. Samuti kaitsevad need nii UVA ja UVB päikesekiirguse eest. Kellele ja millistes olukordades need sobivad, selgitab Pere Optika optometrist Laura Tõnov. Plastikust fotokroomsed prilliläätsed muutusid […]

Progresseeruvad prilliklaasid

Mitmevaatelised ehk progresseeruvad prilliklaasid on mõeldud eelkõige üle 40-aasta vanustele prillikandjatele. Mitmevaateliste klaaside sees on mitu erinevat prillitugevust, mis aitavad vaadata erinevatele kaugustele.

Peegeldusvastased katted

Prilliklaase valides pakutakse Teile kindlasti ka peegeldusvastaseid katteid. Siin anname ülevaate erinevatest katete omadustest ja sellest, miks nad teile head on.

Fotokroomsete prilliklaaside juhend: Transitions, Xtractive ja erivärvid

Fotokroomsed ehk isetumenevad prilliklaasid muudavad oma värvust. Päikese käes, UV-kiirguse, valguse ja temperatuuri koosmõjul värvuvad klaasid mõne hetkega tumedaks ja meenutavad päikeseprilli klaasi. Tagasi siseruumi minnes muutuvad klaasid mõne minuti jooksul tagasi värvituks prilliklaasiks.

Päikeseprillide edukas valimine

Suvi on tulemas ja selleks, et oma silmi edukalt päikese eest kaitsta, tuleb valida õiged päikeseprillid.

Kuiv silm

Kuiva silma sündroomi esineb paljudel ja on üks peamisi põhjuseid silma ebamugavustunde kogemisel.

Koolilaste nägemine

Iga kooliaasta alguses tuleks laste nägemist kontrollida. Samuti tasub üle vaadata olemasolevate prillide seisukord. Hea ja mugav nägemine tagab lastele ka võimaluse edukaks õppimiseks.