Silmarõhu mõõtmine

Silmarõhu mõõtmine on silmade tervishoiu seisukohalt ülioluline protseduur, sest nii on võimalik ennetada ja ära hoida glaukoomi ehk rohekae teket.

Silmarõhu mõõtmine

Glaukoom on üks salakavalamaid silmahaiguseid, mille tihtipeale märkamatu kulg võib viia täieliku pimedaks jäämiseni. Algava glaukoomi esmaseks tunnuseks on silmasisese rõhu tõus, mis surub kinni silmapõhjas asuvad võrkkesta toitvad veresooned ning nägemisnärvi kiud. Järsu glaukoomihoo korral langeb inimese nägemisteravus märgatavalt ja silma lööb tugev valu. Aeglaselt tekkinud silma siserõhu tõusu aga inimene ise üldjuhul ei taju. Seetõttu ongi oluline regulaarne silma siserõhu mõõtmine. 

Silmarõhu mõõtmiseks kasutavad meie optometristid Topconi mittekontaktset ja ICare’i kontaktseid silmarõhu aparaate. Kui soovite silmarõhku mõõta, siis uurige, kas Teile lähimas kaupluses teostatakse silmarõhu mõõtmist.

Võtke meiega ühendust: silmad@pereoptika.ee

Glaukoom on salakaval haigus

Glaukoomi peetakse salakavalaks haiguseks seetõttu, et tihti on haiguse algus ja kulg märkamatu. Peamiseks glaukoomi tunnuseks on kõrge silma siserõhk, kuid enamasti inimene ise silmarõhu tõusu ei taju. Glaukoomi tekitatud nägemiskahjustus algab nägemisvälja äärealadelt, mille kitsenemist on samuti raske tajuda. Inimene tajub enamasti muutust alles siis, kui märkimisväärne kahju on juba tehtud. Tasub ka meeles pidada, et glaukoom on osalt ka pärilik, seega kui kellelgi Teie pereliikmetest on juba glaukoom diagnoositud, siis tasub lasta ka enda silmarõhku tihedamalt mõõta!

Valu silmas?

Valu silmas võib viidata paljudele erinevatele häiretele silma tervises, seal hulgas ka glaukoomile. Kõrget silmarõhku võib tajuda torketundena silmas või pakitsustundena. Harvadel juhtudel võib silmarõhu tõus olla ka järsk. Järsku silmarõhu tõusu tunneb inimene alati ja selle peamisteks tunnusteks on valu silmas, peavalu, iiveldustunne, minestamine ning silm on katsudes kõva. Järsu silmarõhu tõusu korral tuleb kiiresti pöörduda erakorralise meditsiini osakonda või kiirabi poole, kuna sel puhul võib nägemisnärvi pöördumatu kahjustus toimuda tundidega.