Omega for Dry Eyes (Omega kuivadele silmadele) on toidulisand, mis sisaldab orgaanilist astelpajuõli, mustikaekstraktist pärinevat antotsüamiini ja B2 vitamiini. Astelpajuõli sisaldab omega-7 ja haruldast palmitoleiinhapet (õli sisaldab ka omega-3,-6 ja -9 rasvhappeid, fütosteroole, samuti karotenoide ja tokoferoole, mkida teatakse antioksüdantidena) ja seda on palju uuritud erinevates maailma paikades. Soome teadlased on samuti viinud läbi uuringuid, mis käsitlevad astelpajuõli mõju silmade kuivusele. Astelpajuõli toetab kuivade silmade limaskestade tööd. See toode on mõeldud tervetele inimestele, kes kannatavad kuivade silmade sümptomite all.
Soovitav on alustada nelja kapsli Omega for Dry Eyes (Omega kuivadele silmadele) võtmisega päevas ligikaudu ühe kuu jooksul. Hiljem säilitusannusena kaks kapslit päevas.
Omega for Dry Eyes (IOmega kuivadele silmadele) tootes on kasutatud orgaanilise astelpaju ja põhjamaise mustika antotsüaniine.
Koostis: orgaaniline astelpajuõli, mustikaekstrakt, vitamiin B2, želatiin, glütserool.
Soovitatud päevane kogus: esimesel kuul soovitame võtta 4 kapslit päevas (2 hommikul 2 õhtul). Edaspidi 2 kapslit päevas. Mitte ületada soovitatud päevast annust. Mitte kasutada mitmekesise toitumise asendajana. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Ei ole soovitatud kasutada inimestel, kellel probleeme vere hüübimisega.
Valmistaja: EyeOmega OY / Narva mnt. 5
Kuivad silmad – ebamugav ja levinud tervisehäire
Tänapäeval kannatab hulk inimesi kuivade silmade vaevuse käes. See probleem on eriti levinud üle 50 aastaste inimeste seas. Varasemalt kannatasid silmade kuivuse all peamiselt keskealised naised, kuid tänapäeval puudutab see probleem juba ka mehi ja nooremaid inimesi. Kontaktläätsede kasutajad tunnevad sageli, et kontaktläätsede kasutamine suurendab silmade kuivustunnet.
Kui silma pinna limaskestade niisutamine ei toimi korralikult, muutuvad silmad kuivuse suhtes haavatavaks. Selle põhjuseks on liiga väikene kogus pisaravedelikku ja/või probleemid selle kvaliteedi ja koostisega. Sarvkest võib kuivamise tõttu ebaühtlaseks muutuda. Sellisel juhul peegeldub valgus silma pinnalt tagasi ebaühtlaselt. Nii võivad kuivad silmad põhjustada ka ebaregulaarsust silmade võimes valgust murda ja pimedas näha, suurendades ühtlasi silmade tundlikkust valguse suhtes.
Kuivade silmade sümptomid
Kuivade silmadega kaasneb hulgaliselt sümptomeid. Silmad võivad toota kuivuse tõttu liigset niiskust, kui pisaravedeliku kvaliteet on kehv. Hommikuti võib silmades olla hõõrumistunne ja halvimal juhul võib pelgalt silmade avamine olla valulik. Silmade punetus, kipitamine ja punetamine, nagu seal oleks puru, on kuivade silmade sümptomid. Ühtlasi on üks levinumaid sümptomeid nägemisteravuse kõikumine. Hommikul ja päeval on nägemisteravus hea, kuid õhtuks silmad väsivad ja nägemine tundub hägune, näiteks televiisorit vaadates. Niisugusel juhul on silma pinna limaskest päeva jooksul kuivanud ja selle niisutus ei ole olnud piisav. Sage silmade pilgutamine on samuti märk kuivusest.
Midagi lähedalt vaadates pilgutab inimene silmi harvem kui kaugemale vaadates. Seetõttu süvenevad kuivade silmade sümptomid fikseeritud arvutiekraani või muude esemete vaatamisel ja sagedasel telefoni või tahvelarvuti kasutamisel. Lisaks süvendavad sümptomeid kuiv siseõhk ning külm ja tuuline ilm. Pisaravedeliku kvaliteeti võivad halvemaks muuta erinevad dieedid, tasakaalustamata toitumine ja muud faktorid.