Sinise valguse kaitse kontoris

Kellele on mõeldud sinise valguse kaitsega prillid?

Üha enam inimesi veedab suure osa oma päevast erinevate ekraanide ees – nutitelefonid, sülearvutid ja televiisorid on lahutamatu osa meie igapäevaelust. Kuid sellel ekraaniajastul võib suurel hulgal sinist valgust, mida need seadmed kiirgavad, olla negatiivne mõju meie tsirkadiaanirütmile. Samuti väsitab liigselt ere valgus meie silmi ja mõttetööd.Üks viis selle mõju vähendamiseks on kasutada sinise valguse prille. Kuid kas need prillid sobivad kõigile? Selles artiklis uurime, millist kasu sinise valguse prillid võivad pakkuda ja kellele need võiksid olla eriti sobilikud.

Mis on sinine valgus

Mis on sinine valgus?

Enne kui sukeldume sinise valguse prillidesse, on oluline mõista, mis on sinine valgus ja kuidas see meie silmi mõjutab. Sinine valgus on lühilaineline valgus, mida kiirgavad peamiselt päikesevalgus ja elektroonilised seadmed nagu nutitelefonid ja arvutiekraanid. Sinine valgus on meie jaoks oluline, kuna see aitab reguleerida meie ärkveloleku- ja magamisrütmi ning parandada meie taju värvidest ja kontrastist.

Kuid liigne kokkupuude sinise valgusega võib olla kahjulik. Uuringud on näidanud, et sinine valgus võib põhjustada silmade pinget, väsimust ja unehäirete tagajärjel tekkinud pikaajalisi terviseprobleeme. Seetõttu on oluline leida viisid, kuidas vähendada sinise valguse negatiivset mõju.

Sinise valguse prillide eelised

Sinise valguse prillid on spetsiaalselt loodud selleks, et blokeerida liigset sinist valgust, mida meie igapäevaselt kasutatavad seadmed kiirgavad. Need prillid sisaldavad spetsiaalseid filtriklaase, mis blokeerivad osa sinisest valgusest, laskmata seda meie silmadesse jõuda. See võib aidata vähendada silmade pinget, parandada une kvaliteeti ja kaitsta silmi liigse pinge eest.

Silmade kaitse

Sinise valguse prillid on suurepärane valik neile, kes veedavad palju aega ekraanide ees. Kuna need prillid blokeerivad sinist valgust, võivad need aidata vähendada silmade pinget ja väsimust, mida pikaajaline ekraaniaeg võib põhjustada. Need prillid võivad olla eriti kasulikud neile, kes töötavad kontorites või muudes keskkondades, kus ekraanide ees veedetakse suur osa päevast.

Unekvaliteedi parandamine

Sinine valgus võib häirida meie loomulikku unerütmi, kuna see mõjutab meie kehas melatoniini tootmist – hormooni, mis reguleerib unetsüklit. Kui oleme enne magamaminekut palju sinist valgust kokku puutunud, võib see muuta meie keha raskemini uinuvaks. Sinise valguse prillid võivad aidata blokeerida seda häirivat valgust ja parandada une kvaliteeti.

Silmade tervise kaitse

Tänaseks on ümber lükatud seos maakula degeneratsiooni (AMD) ja sinise kiirguse vahel. Küll aga võib pikaaegne ere valgus ja kiirgus nutiseatmetest meie silmi kiiremini väsitada ja tekitada pingeid. Meie klientide tagasiside on, et sinise valguse kaitsega klaase kandes on silmad vähem väsinud ja eredad sisevalgustid on vähem ärritavad.

Kellele sobivad sinise valguse prillid?

Sinise valguse prillid võivad olla kasulikud paljudele inimestele, eriti neile, kes veedavad palju aega ekraanide ees või kellel on uneprobleeme. Siiski on oluline märkida, et sinise valguse prillid ei pruugi olla vajalikud kõigile.

Ekraanide kasutajad

Kui veedate suure osa päevast ekraanide ees – tööl, kodus või mujal – võivad sinise valguse prillid olla teile kasulikud. Sellised elukutsed nagu programmeerijad, disainerid ja kirjanikud veedavad tavaliselt pikki tunde arvutiekraani ees ning neile võib sinine valgus eriti mõjuda. Sinise valguse prillid aitavad vähendada silmade pinget ja väsimust ning parandada üldist mugavustunnet ekraani ees töötamisel.

Uneprobleemidega inimesed

Kui teil on uneprobleeme või kui teil on raskusi uinumisega, võivad sinise valguse prillid olla teile kasulikud. Nagu varem mainitud, mõjutab sinine valgus meie keha unetsüklit, muutes uinumise raskemaks. Sinise valguse prillid blokeerivad seda valgust, võimaldades meie kehal loomulikult uinuda ja parandada une kvaliteeti.

Ereda valguse käes viibijad

Sinise valguse kaitsega klaasid võivad aitada, kui tunned, et eredad päevavalguslambid sind väsitavad ja häirivad. Kuna osadel sinise valguse kaitsega klaasidel on ka õrn kollakas-pruunikas toon, siis see võib lisaks aidata siseruumides mugavamalt töötada ja õppida ning nägemisel vähem väsida.

Kuidas valida õiged sinise valguse prillid?

Kui olete otsustanud kasutada sinise valguse prille, on oluline valida õiged prillid vastavalt teie vajadustele ja eelistustele. Siin on mõned tegurid, mida peaksite kaaluma:

Filtriklaaside tüüp

Sinise valguse prillid on saadaval erinevat tüüpi filtriklaasidega. Mõned prillid blokeerivad ainult osa sinisest valgusest, samas kui teised blokeerivad pea kogu sinise valguse spektri. Näiteks BOD Lenses Blue420 prilliklaasidel on sinise valguse filter prilliklaasi materjali sees, mitte eraldi kattena peal. Nii peavad need kinni kuni 95% kahjulikust kiirgusest, lastes samas läbi 85% kasulikku sinist valgust. Lisaks blokeerivad nad 100% UV-kiirgust ega moonuta värve.

Raami stiil

Sinise valguse prillid on saadaval erinevates raamistiilides, sealhulgas tavapärased prilliraamid ja raamita prillid. Valige raamistiil, mis sobib teie isikliku stiili ja eelistustega ning me paneme valitud raamidesse sobiliku tugevusega sinise valguse kaitsega klaasid.

Täpne retsept

Prille valides tasub nõu küsida prillipoest ning kui viimasest nägemiskontrollist on möödas rohkem, kui aasta, siis soovitame alustada just optometristi juurest ning oma nägemise kontrollimisest.

Sinise valguse prillid arvutil

Kliendi tagasiside

Egert
Raamatupidaja
38

“Olen kasutanud sinise valguse kaitsega prille nüüdseks juba mitu kuud ja pean tunnistama, et mu silmad on tõesti tänulikud. Varem pärast pikki tööpäevi arvuti ees tundsin sageli silmade väsimust ja raskust, kuid nüüd on olukord märkimisväärselt parem. Samuti märkasin, et õhtuti on mul kergem uinuda. Alguses olin skeptiline, kas need prillid tõesti toimivad, kuid nüüd ei kahetse ma üldse, et otsustasin need soetada. Väga hea investeering enda silmade heaolu jaoks, soovitan kõigile, kes veedavad palju aega ekraanide ees.”

Silmad on meie aken maailma ja hindamatu vara. Oma nägemise ja silmade tervisesse tasuks suhtuda suure tähelepanu ja hoolega. Kui Sul on küsimusi või muresid või soovid lihtsalt informatsiooni, kuidas oma silmade eest parimal viisil hoolt kanda, pöördu Pere Optika kauplustesse, kus Sind ootavad asjatundlikud konsultandid ja optometristid.