KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Palun öelge, millised on olemasolevatest kontaktläätsedest kõige ohutumad?

Kontaktläätsede ohutus sõltub palju läätsede kandjast endast. Kui Sa oled hoolas, armastad puhtust, järgid hügieeninõudeid ja ei kanna läätsesid soovitatud ajast kauem, siis on tüsistuste tekkimise tõenäosus väike.
Kui vastupidi, siis probleeme võivad tekitada ka kõige ohutumad kontaktläätsed. Tänapäeval loetakse kõige ohutumateks ühepäevaseid kontaktläätsesid.

Kas kontaktläätsedega võib dušši all käia?

Pigem mitte, kuna vees olevad bakterid saastavad läätse. Samuti võib lääts veega kokkupuutel silmast välja uhtuda. Ka ujumas käies soovitatakse kasutada ainult ühepäevaseid läätsi, mis visatakse peale ujumise lõppu minema. Peale ujumist soovitatakse olla 2 tundi läätsevabalt, et vältida bakterite sattumist uuele läätsele.

Millega ma riskin, kui silikoon-hüdrogeel kontaktläätsesid pidevalt kannan?

Kui antud toote puhul on lubatud pikendatud kandmisrežiim, siis siiski tuleb arvestada teatud riskide kõrgenemisega. Kuna pideva kandmise juures läätse ei puhastata, siis võib silmale kahju hakata tegema näiteks läätse alla sattunud tolm, bakterid jm. Samuti on kõrgendatud risk kuiva silma sündroomi tekkeks. Pigem soovitame pidevat, ööpäevast kandmisrežiimi erandkorras ja vastavalt vajadusele, näiteks olukordades, kus ei ole võimalik tagada läätsede puhastuseks piisavat puhtust (nt matkal, reisil viibides). Pikendatud kandmisrežiim ei ohusta Sinu silmi, kui see on spetsialisti poolt kinnitatud ja ei ole jäädav kandmisrežiim.

Kas ma võin iseseisvalt minna üle teistele kontaktläätsedele, kasutades refraktomeetri näite?

Ei. Esiteks ei näita refraktomeeter teie lõplike tugevusi ega kontaktläätse istuvust. Kuna parameetritest hoolimata istuvad ja käituvad erinevad kontaktläätsede tooted silmas erinevalt, siis ainus viis turvaliseks läätsede kandmiseks on kontaktläätse kontroll, mille käigus spetsialist kinnitab uue toote sobivuse.

Kas kontaktläätsed kaotavad oma omadused, kui jäävad õhu kätte, kas nüüd on neid ohtlik kanda?

Jah. Olenevalt kontaktläätsede materialist, kuivab kontaktlääts õhu käes vähemalt 30 minuti jooksul ja teda ei ole enam võimalik kasutada. Isegi kui lääts omandab hooldusvedelikku asetades oma vana kuju, võib olla läätses mikropraod jm vigastused ning lääts tuleb ära visata.

Kas kontaktläätsed võivad halvendada nägemist? Kui jah, siis millistel juhtudel?

Kontaktläätsed võivad halvendada nägemist juhul, kui nende ebakorrektse hooldamise ja kandmise järel on tekkinud muutused silma tervises.

Kas kontaktläätsede kasutajatel on vaja erilist kosmeetikat?

Otseselt mitte, kuid soovitame kasutada tundlikele silmadele mõeldud kosmeetikat ja jälgida, et kosmeetikatooted ei ärritaks silmi. Samuti ei tasu silmameiki kasutada kauem kui 3 kuud peale pakendi avamist.