9 nippi, kuidas aidata lapsel prillidega harjuda

Prillide saamine on lapse jaoks suur muutus. Kuigi paljud lapsed võivad uute prillide üle rõõmsad olla, siis osad lapsed võivad nende kandmise vastu hoopis protestida. Seetõttu on oluline lapsi selles protsessis toetada ja aidata. Siin on sulle Pere Optika optometristidelt kasulikke nõuandeid ja nippe, kuidas aidata lapsel prillidega harjuda ja neid kanda.

1. Prillide valik

Esimene ja kõige tähtam on kindlasti lasta lapsel olla osa prillide valikust. Lapsele meeldivate prillide leidmine võib olla suur samm edasi. See annab lapsele tunde, et ta on osa otsustusprotsessist ja tõstab tema enesekindlust.

2. Prillide mugavus

Prillide mugavus on sama oluline kui nende välimus. Kui prillid on ebamugavad, võib laps neist kiiresti loobuda. Seetõttu on oluline leida prillid, mis on lapse jaoks mugavad ja mida on lihtne kanda. Siinkohal tasub kindlasti valimisse kaasata ka optometrist või konsultant, kes oskab näha raamide sobivust ja anda soovitusi õige valiku langetamiseks.

3. Prillide esteetiline väljanägemine

Prillide välimus on oluline osa lapse prillidega harjumisest. Kui prillid on moodsad või trendikad, suurendab see ka lapse huvi nende kandmise vastu.

4. Prillide puhastamine

Prillide puhastamine on oluline osa prillide kandmisest. Lapsed võivad prilliklaase sõrmedega puutuda, mis teeb jätab klaasile nägemist segavad näpujäljed. Seepärast on oluline õpetada lastele, kuidas prille korrektselt puhastada.

5. Prillide eest hoolitsemine

Lapsele tuleks selgitada prillide eest hoolitsemise tähtsust. See hõlmab nii prillide puhtana hoidmist kui ka nende turvaliselt hoidmist mängides, sportides ja ka siis, kui ta prille ei kanna.

6. Positiivsete näidete toomine

Positiivsete näidete toomine võib aidata lapsel prillidega harjuda. Kui laps näeb oma eeskujusid või sõpru prille kandmas, soodustab see ka tema prillide kandmist.

7. Lapse toetamine

Lapse toetamine on oluline osa prillidega harjumise protsessist. Kui laps tunneb, et ta on mõistetud ja toetatud, siis on tal lihtsam prillidega harjuda.

8. Prillide kandmise harjumuse tekitamine

Prillide kandmise harjumuse tekitamine võib aidata lapsel prillidega kohaneda. Prillide kandmine peaks muutuma osaks lapse igapäevaelust.

9. Vanemate roll

Vanemate roll on oluline osa lapse prillidega harjumise protsessist. Vanemate toetus ja julgustus võivad aidata lapsel prillidega kohaneda.

Õigel ajal lahenduse saanud nägemisprobleemid tõstavad elukvaliteeti ja toovad sära silmadesse. Me loodame, et need nõuanded aitavad teie lapsel prillidega harjuda. Lapsega koos saad prilliraamide valikuga tutvuda e-poes. Kui teil on veel küsimusi, võta meiega julgelt ühendust või astu läbi lähimast kogu pere prillipoest. Pere Optika on alati valmis aitama sinu peret prillide teekonnal.