Millised on parimad prillid autojuhile?

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas Sinu prillid võivad mõjutada Sinu autoga sõitmise mugavust? Kui oled autojuht, siis tead, kui oluline on nägemine rooli taga. See artikkel keskendub prillidele, mida autojuhid peaksid kaaluma oma sõidukogemuse parandamiseks.

Miks on oluline valida õiged sõiduprillid?

Tänapäeval on autojuhtimine paljude inimeste jaoks igapäevane tegevus. See nõuab aga suurt nägemisteravust ja selget fookust. Autojuhtimise ajal on vaja hinnata kiirust, kaugust, liikumise suunda ja muid tegureid, mis võivad olla seotud ohtlike olukordadega. Seetõttu on oluline valida parimad prillid, mis aitavad parandada teie nägemisteravust ja vähendada silmade pinget.

Ideaalsed autojuhtimisprillid peaksid mitte ainult parandama nägemisteravust, vaid aitama ka kaitsta silmi ohtlike tingimuste eest, nagu ere päikesevalgus, halb ilm ja pimestavad tuled. Lisaks võivad mõned prillid olla varustatud spetsiaalsete kattetega, mis aitavad vähendada peegeldusi ja suurendada kontrastsust, mis võib olla kasulik näiteks öösel või udustes tingimustes sõitmise ajal.

Õigete prillide valimine auto juhtimiseks

Parimate prillide valimisel on mitmeid aspekte, mida tuleks arvesse võtta:

  1. Klaasid: Klaasid peaksid olema valmistatud kvaliteetsest materjalist, mis ei kriimusta ega purune kergesti. Lisaks peaksid need olema UV-kaitsega, et kaitsta silmi kahjuliku päikesevalguse eest.
  2. Raamid: Raamid peaksid olema mugavad ja sobima hästi näole. Need ei tohi olla liiga rasked ega survet avaldada. Lisaks peaksid need olema piisavalt tugevad, et vastu pidada igapäevasele kandmisele.
  3. Katted: Valikus on mitmeid spetsiaalseid kattetehnoloogiad, mis aitab vähendada valguse peegeldumist ja suurendada kontrastsust. See võib olla eriti kasulik öösel sõitmise ajal või päikese käes.
  4. Päikeseprillid: Kaitske oma silmi tugeva päikesevalguse eest. Polariseeritud prillid vähendavad peegeldusi ja parandavad kontrastsust, mis aitab tagada parema nägemise auto juhtimise ajal.

Prillid päevaseks sõiduks

Päevase sõidu jaoks on parimad prillid need, mis pakuvad head päikesevalguse kaitset. Polariseeritud prillid on eriti kasulikud, kuna need vähendavad peegeldusi, mis tekivad siis, kui päikesevalgus peegeldub sõiduteelt või muudelt pindadelt. Lisaks aitavad need parandada kontrastsust ja värvi tajumist, mis võib aidata näha detaile selgemalt ja reageerida kiiremini võimalikele ohtudele.

Prillid öiseks sõiduks

Öösel sõitmiseks on soovitatav valida prillid, mis on spetsiaalselt mõeldud hämarates tingimustes nägemise parandamiseks. Need tavaliselt vähendavad pimestavate tulede mõju ja suurendavad kontrastsust, mis aitab näha teed paremini.

Prillid halva ilmaga sõiduks

Halva ilma korral, näiteks udus või vihmas, võivad prillid, mis suurendavad kontrastsust ja vähendavad peegeldusi, oluliselt parandada juhi nähtavust. Polariseeritud prillid või prillid, millel on spetsiaalne kate, aitavad vähendada sellistes tingimustes tekkivaid peegeldusi.

Kontaktläätsed ja autojuhtimine

Kontaktläätsed võivad olla hea alternatiiv prillidele, eriti neile, kes ei soovi prille kanda. Need pakuvad laiemat vaatevälja ja ei tekita peegeldusi. Siiski on oluline meeles pidada, et kuigi kontaktläätsed võivad parandada nägemisteravust, ei paku nad kaitset pimestava valguse eest ja osad kontaktläätsed ei kaitse ka nähtamatu UV-kiirguse eest.

Prillide hooldus

Prillide korrektne hooldus on oluline nende pikaealisuse tagamiseks. Prille tuleks regulaarselt puhastada pehme lapiga ja prillipuhastusvedelikuga. Vältida tuleks kontakti kõvade või teravate esemetega, et vältida kriimustusi. Kui prillid ei ole kasutusel, tuleks neid hoida prillikotis või -toosis.

Autojuhi prillid

Spetsiaalsed autojuhtimise prilliklaasid

Meie tootevalikus on palju sobivaid lahendusi ka kõige nõudlikumatele autojuhtidele.

Ühevaatelise prilli kandjale on suurepäraseks klaasivalikuks kas Essilori Street Life prilliklaasid või Transitions Drive Wear prilliklaasid.

  • Essilor Street Life – Toonita prilliklaasid, mis sobivad nii päevaseks kui öiseks kasutamiseks. Antud klaasid vähendavad häirivaid peegeldusi autotuledelt, teelt jm, mis häirivad nägemist. Peegeldusi vähendatakse päeval kuni 70% ja öösel kuni 90%.
  • Transitions Drive Wear – Autojuhile mõeldud fotokroomklaas, mis vastavalt eredusastmele muudab oma tooni ja tumedusastet. Antud klaasiga on värvid erksad ka hämarates valgustingimustes.

Mitmevaatelise ehk progresseeruva prillikandjale sobivad suurepärastelt Essilor Varilux Street Life klaasid, millel on väga lai kaugele vaatamise ala ja mugav vaadata keskdistantsile ehk armatuurile. Antud klaasid ei ole mõeldud lugemiskaugusele vaatamiseks. Samuti on ka mitmevaateliste klaaside valikute hulgas Transitions Drive Wear progresseruvad prilliklaasid. Et sa ise ei peaks laia valiku iseärasustega tutvuma, aitab just need õiged, sinu vajadustele kõige sobilikumad prillidklaasid valida optometrist.

Autojuhtimine on tegevus, mis nõuab suurt tähelepanu ja selget nägemist. Õigete prillide valimine võib aidata parandada juhi nägemisteravust, vähendada silmade pinget ja suurendada turvalisust teedel. Kasutage seda artiklit juhendina, et leida parimad prillid oma vajadustele ja parandada oma sõidukogemust.

Kuidas see, mida me näeme, mõjutab meie sõiduoskust? Kas prillid võivad aidata meil paremini näha ja seega paremini sõita? Kuidas valida parimaid prille autojuhtimiseks? Need on küsimused, millele me selles artiklis vastame.

Pidage meeles, et parim viis teada saada, millised prillid teile sobivad, on pöörduda optometristi poole. Nad saavad hinnata nägemisvajadusi ja soovitada teile parimaid prille, mis sobivad teie elustiiliga ja vajadustega.