Progresseeruvad prilliklaasid

Enamik üle 40-aastaseid inimesi vajavad lugemiseks prille. Lisaks lugemisprillile võidakse vajada ka teist prilli kaugele vaatamiseks. Sel puhul tekib probleem, et lugemisprilliga ei saa kaugele vaadata ning prille peab kogu aeg eest ära võtma või neid vahetama. Paljude jaoks on see häiriv ja ebamugav. Selle vältimiseks on mõeldud mitmevaatelised ehk progresseeruvad prilliklaasid, kus on mitu erinevat prillitugevust pandud ühte klaasi. Selliseid klaase nimetatakse tihti ekslikult kahevaatelisteks, kuid tegelikult on klaasis tugevusi oluliselt rohkem – tugevused lähevad kaugele vaatamise tugevusest sujuvalt üle lähitugevuseks, ning nende vahele on sobitatud ka tugevused keskdistantsile ja muudele kaugustele.

Sellised klaasid on väga mugavad igapäevasteks toimetusteks, kuid esineb ka nüansse, millega tasub arvestada. Nimelt peab silm selgeks nägemiseks vaatama läbi klaasi kindla koha, kus asub vastav tugevus. Õnneks on antud tugevused klaasis meie silmadele loomulikus kohas, kuid esmane progresseeruva klaasi kasutaja peab alguses läbi õige koha vaatamist õppima. Samuti võib esineda külgedel veidi uduseid või moonutavaid kohti. Selle tõttu tuleb progresseeruvate klaasidega külgedele vaadates rohkem pead keerata kui ühevaatelistega. Ka progresseeruvate klaaside puhul on võimalik valida eridisainide ja eemärkide vahel, milleks prille kasutatakse, näiteks autojuhtimiseks või kontorisse mõeldud progressiivklaasid. 

Soovitusi esmasele progresseeruva kandjale: 

  • Alusta prillidega harjutamist hommikul kohe peale ärkamist, mitte keset päeva. 
  • Harjutamist tasub harjutada kodustes tingimustes. Soovitatav on koheselt mitte minna autorooli või teha esimese asjana tegevusi, mis eeldavad ideaalset nägemist. 
  • Kasuta progresseeruvaid prille nii tihti kui võimalik, et harjumine oleks kiirem. Ära kasuta oma vanu prille harjumisperioodil. Kui tajud ebamugavust, siis tea, et see on mööduv. 
  • Ole ettevaatlik treppidest liikumisel. Treppidel liikudes tasub langetada lõuga ja vaadata ettepoole, muidu vaatad läbi lugemisosa.

Progresseeruvate prilliklaaside ostusooviga pöördu meie kauplustesse! Nägemiskontrolli sooviga registreeru siin!