Tee Sinagi hea tegu ja too toredatele inimestele pühadeperioodil rõõmu!

 Hea nägemine on suurepärane kingitus

Pere Optika ja Eesti Lasterikaste Perede Liidu koostöös algatud fond, Silmad on Südame Aken, toob taas suurte perede väikestele liikmetele hea nägemise.

Kuigi jõulud on andmise aeg, siis väikese heateo võiks meist igaüks teha iga päev, olenemata sellest, kas on jõulud või Jaanipäev. Nii muutub meie maailm ja meid ümbritsevad inimesed veelgi rõõmsamaks ning sõbralikumaks. Selle jaoks, et näha jõulutulede sära ja kauneid ehteid, on vaja selget pilku. Kuigi nägemine on iseenesestmõistetav täisväärtusliku elu osa, siis paraku pole kõigil inimestel nõnda vedanud, et nende nägemine püsivalt korras püsiks. Nii vajavad nad elu detailide paremaks nägemiseks optilisi abivahendeid. Eriti oluline on sellise abivahendi olemasolu alles kasvava organismi jaoks, kes veel õpib ennast ja maailma tundma, et tal oleks paremad võimalused teadmiste omandamiseks ja iseseisvaks arenguks.

Pere Optika kohtus jõulueelsel sagimisperioodil Solarise keskuse kaupluses kokkuhoidva ja sõbraliku Eesti suurperega, et nende jõulud veelgi rõõmsamaks muuta. Pereisa Siim töötab päästeteeninstuses ning koos pereema Kristaga kasvatavad nad koos kuute vahvat last – pesamuna Saarat ja tema 5 venda. Pere Optika pere oli nendest kuuldes kohe kindel, et selline pere on kindlasti Silmad on Südame Aken fondi jõulukingi igati ära teeninud.

Vendadest kõige noorem, 5-aastane Kasper on lühinägev – see tähendab et ta ei näe kaugele ning ta kannab prille pidevalt. Eelmised prillid olid toimekal noormehel enam kui aasta aega juba kasutusel olnud ning nägemiskontroll laste silmaarsti juures näitas, et on aeg prillid välja vahetada. Samal ajal, kui vanem vend Raiko (19) nägemiskontrollis viibis, valis noorem vend endale sobilikke prille. Suur valik raame tekitas hetkelise segaduse – noormees ei teadnud kust alustada, kuid prillispetsialist Helle valis esimesena stendilt Centrostyle laste prilliraamid, mis koheselt poisi heakskiidu said. Lausa nii, et ema ja optometrist pidid noormeest pikalt veenma ka teisi raame proovima, kuid Kasper oli oma otsuses kindel. Centrostyle’i prilliraamid olid paraja suurusega, istusid ilusti ninal, sanga pikkus ulatus piisavalt kaugele kõrva taha ja sanga küljes olid ka pehmed stopperid, mis aitavad prillidel mänguhoos ees püsida.

Samal ajal Karel (8) vaatas prilliraame iseseisvalt ning kasutas võimalust uudistada, kuidas talle erinevad värvid ja mudelid sobivad. Kui Kasper leidis ideaalsed prillid kohe esimese valikuga, siis Karelil võttis õige prilliraami leidmine aega. Karel soovis jääda oma eelmiste, sarnaste kandiliste prilliraamide juurde ning ema nali Harry Potteri ümmarguste prillide valimise teemal teda naerma ei pannud. Siiski valis teenindaja eelmistest ümarama vormiga Polar Eyewear’i sinised laste prilliraamid, mida proovides tuli poisi näole kerge naeratus. Kareli pilgust võis välja lugeda, et ta on valitud prillidega igati rahul ja oma otsuse langetanud 

Pere vanima venna Raikoga tegeles Pere Optika optometrist Laura Tõnov. Viimane nägemiskontroll oli tehtud juba mõnda aega tagasi. Laura on optomeetria õppetooli õppejõud, Pere Optika Hea Nägemise Kooli eestvedaja ja kuiva silma sündroomi spetsialist. Just tema oli meie esimene valik suure pere silmade ja nägemise kontrolli tegemiseks. Õnneks nägemine pika aja jooksul eriti muutunud ei olnud, kuid prillid vajasid siiski värskendust. Tänapäeva noortele kohaselt oli kohe selge, et Raiko prillides peaksid olema just BOD Blue 420 klaasid, et programeerisimishuvilise noormehe silmad oleksid kaitstud ka ekraanidelt kiirgava sinise valguse eest. Spetsiaalses prilliläätses on sinist valgust blokeeriv filter läätse sees, mitte selle peal ning seetõttu ei moonuta ta värve. Klaase ümbritsevate raamide suhtes oli Raikol oma kindel nägemus ja sobiliku kujuga olid vaid mõned. Proovides tundusid kõik raamid hästi sobivat ja olid kandes mugavad. Peale kiiret kallutlust valis noormees endale JP prillid, mis olid stiilsed ja justkui valatud noormehe näo järgi. Antud prilliraamid on valmistatud vastupidavast atsetaadist, mis lubab veelgi mugavaks kandmiseks raame painutada.

Nagu arstid soovitavad meil süüa üks õun päevas, et hoida tohtrid eemal, siis optometristid soovitavad kord aastas tulla nägemiskontrolli. Nii jutustades suure pere emaga, kui ta alustanus laste riidesse panekut, tuli välja et tema enda nägemiskontrollist on möödas juba mitmeid aastaid. Kunagi justkui ei ole olnud seda aega, ega õiget hetke. Õnneks oli veel nii palju aega, et optometrist sai ema Kristale teha nägemiskontrolli ning prillipoe visiidi lõpetada toreda ja positiivse noodiga – pereema nägemine oli korras!

 

Pere Optika perekond tänab kõiki kliente, kes meie kauplustest prille on soetanud, sest igalt ostult laekub 10 senti Silmad on Südame Aken fondi, millega saame aidata paljulapseliste perede väikeste liikmete nägemist selgena hoida.

Tee Sinagi hea tegu ja too toredatele inimestele pühadeperioodil rõõmu!