Toorilised kontaktläätsed

Toorilised kontaktläätsed on ette nähtud astigmatismi korrektsiooniks. Mille poolest need läätsed teineteisest erinevad ja millal on mõtet eelistada neid tavalistele sfäärilistele kontaktläätsedele?

Tooriliste kontaktläätsede eesmärk

Toorilised kontaktläätsed on ette nähtud astigmatismi korrektsiooniks, mis kujutab endast nägemishäiret, kus silma sattuvad kiired ei suuda koonduda ühte punkti ja tagada sel moel selget nägemist.
Astigmatismi korrektsiooni eest vastutab kontaktläätsedes selline näitaja nagu silinder (cyl). Kui patsient vajab suuremat astigmatismi korrektsiooni ja spetsialist, olgu siis silmaarst või optometrist, valib talle tavalised ehk ilma silindrita sfäärilised kontaktläätsed, on suur tõenäosus, et kasutaja ei jää rahule oma nägemise teravusega.

Kellele on ette nähtud toorilised kontaktläätsed?

Toorilised kontaktläätsed sobivad neile, kelle astigmatism on rohkem kui 0,75 dioptrit. Kindlasti tasub mõelda tooriliste läätsede kandmise peale neil, kes praegu kannavad tavalisi sfäärilisi kontaktläätsesid või prille ja ei ole rahul oma nägemise kvaliteediga. Silindri puudumist läätses püütakse esialgu kompenseerida selle optilise jõu (sfääri) suurendamisega. Kuid kui see taktika ei tõsta nägemisteravust, siis tulebki võtta kasutusele toorilised kontaktläätsed. Tasub teada, et kontaktläätsede puhul ei vaja teie astigmaatiline silm teravaks nägemiseks nii suurt silindri näitu kui prillis. Sobivad silindri ja sfääri tugevused paneb paika teie silmaarst või optometrist.